Mobil

Apple Müzik Uygulamalarında Güncelleme Yaptı

Apple, müzik odaklı Mac için Logic Pro X ve iOS için GarageBand uygulamalarına birçok yeni özellik ekleyen güncellemelerini sundu. İşte güncellenen uygulamaların tüm detayları.

Apple, müzik oluşturma yazılımı Garageband ve profesyonel düzenleme yazılımı Logic Pro X için birçok yenilikler getiren güncellemelerini sundu. İşte, Apple’ın müzik odaklı yazılımlarına yenilikler.

iOS için GarageBand yenilikleri

iOS için sunulan GarageBand sürümü, iPhone ve iPad için daha fazla sofistike müzik oluşturma seçenekleri getiriyor. Tabii ki bu yeni seçenekleri sunarken kolay kullanımı ve eğlencesinden hiçbir şey kaybetmemiş. Yeniden tasarlanmış ses ile Dokunmatik Müzik Aletleri’ni çok daha hızlı ve kolay biçimde keşfetmeniz sağlanmış durumda.

Ek olarak, dünyanın en yenilikçi modern sentezleyicilerinden ve Logic Pro kullanıcılarının favorisi olan Alchemy, birçok müzik türünden 150’nin üzerindeki Apple tasarımı synth programıyla iOS’a gelmiş durumda. Alchemy yetenekleriyle GarageBand kullanıcıları, dışavurumcu synth performansları da oluşturabilecekler.

Yeni Ses Kaydedici ile sesinizin ve müzik aletlerinizin kaydını yapıp perde düzeltme, distorsiyon ve gecikme gibi stüdyo sınıfı efektleri de kullanma olanağına sahip olacaksınız. Görsel EQ, Bit Vuruşu ve Overdrive da dahil olmak üzere yeni miks efektleri de kullanıcılara sunuluyor.

GarageBand sahibi olanlar uygulama için güncellemeyi ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekken, ilk kez satın alacakların 12,99 TL ödemeleri gerekiyor.

iOS için GarageBand 2.2 indir (App Store)

Mac için Logic Pro X yenilikleri

Mac için sunulan Logic X Pro ise, 10.3 sürümüne güncelleniyor. Yenilenen arayüz ve 2016 MacBook Pro’larda yer alan Touch Bar ile müzik düzenleme yeni sürümünü başlıca özelliklerinden. Gezinme araçlarına ve Akıllı Kontroller’e hızlı erişim sağlayan Touch Bar ile müzik çalmak ve kaydetmek .

Yeni İz Alternatifleri özelliği, izdeki bölgelerin ve düzenlemelerin farklı listelerini oluşturmanızı ve bunların arasında geçiş yapmanızı sağlıyor. Seçim tabanlı işlemeyi kullanarak, efekt yazılım eklerinin herhangi bir birleşimini ses seçimine uygulamanız da mümkün.

iOS entegrasyonu sayesinde, GarageBand’de Paylaş seçeneğini seçerek iPhone’unuzdan veya iPad’inizden Logic projenize iCloud yoluyla uzaktan yeni izler de ekleyebiliyorsunuz.

Logic X Pro sahibi olanlar da uygulama için güncellemeyi ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekken, ilk kez satın alacakların 529,99 TL ödemeleri gerekiyor.

Mac için Logic X Pro 10.3 indir (Mac App Store)

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap