İnternet

Bazı Gmail Hesapları Kendiliğinden Spam Mesajları Gönderdi

Gmail’in spam dosyaları algılama sistemi genel olarak oldukça iyi çalışıyor. Ancak bugün kullanıcılardan gelen yeni şikayetler Gmail’de yanlış bir şeyler olduğunu gösterdi. Kullanıcılar spam içeren dosyalar gönderiyordu.

Google'ın Yardım Forumu'nda bugün yapılan yorumlar bazı kullanıcıların hesaplarından spam mesajları atıldığı yönündeydi. Yorumlara göre, spam içeren mesajlar gönderen kullanıcılar şifrelerini değiştirse de , mail atmaya devam ediyordu. Forumda yer alan bilgilere göre erkek kullanıcılara gelen mailler genel olarak kilo vermeyle ilgiliydi. Kullanıcılar mesajları spam olarak işaretlediklerini ve hesaplarının güvende olmamasından endişe duyduklarını belirtiyorlardı.

Endişe verici olan durum ise maillerin değişerek sürekli farklı kişilere gitmesi oldu. Ayrıca spam olarak iletilen mesajlar gönderen hesabının gönderilenler klasöründe de bulunuyordu. Sonuç olarak, birçok kişi Gmail hesabının ele geçirildiğini düşünmeye itildi. Maillerin üçüncü taraf bir kişeden gelmesinin sebebi ise, mesaja tıklama oranının yüksek olması diyebiliriz. Zira spamın mantığı bu şekilde çalışıyor.

Hackerlar Bilgilerimizi Çalmak İstiyor. Peki Ya Etik Hackerlar?

Google tarafından yapılan yorumda ise küçük bir kullanıcı kitlesinin etkilendiği belirtildi. Açıklamada, herhangi bir hesabın ele geçirilmediğinin altı çizildi.

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap