Teknoloji

Çamaşır Makinesinin Su Giriş Filtreleri Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makineleri bağlı bulundukları su tesisatından aldığı su ile çamaşırların en yüksek kalitede yıkanmasını sağlar.

Çamaşır Makinesinin Su Giriş Filtreleri Nasıl Temizlenir? 

Ancak makinenin temel çalışma prensibini yerine getirebilmesi için çamaşır makinesinin kullandığı su içerisinde yer alan yabancı maddeler, kireç vb. nitelikli ürünler tıkanmaya neden oluyor. Bu tip  gaziemir escort maddelerin makine içerisine girişini engellemek amacı ile kullanılan su giriş filtrelerinde zaman içerisinde biriken bu maddeler, suyun akışını engelleyecek seviyede tıkanıklığın oluşmasına neden oluyor. Bu yüzden de düzenli olarak su filtresi temizliğinin yapılması gerekiyor. Soğanlık Arçelik Servisi merkezimizde çamaşır makineleri ile ilgili olan tüm su kaynaklı arızalarının temelinde bu problem yatmaktadır.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtreleri Tıkanırsa Olur?

Çamaşır makinelerinin su giriş filtrelerinde zaman içerisinde biriken yabancı cisimlerin oluşturdukları tıkanıklıklar çok ciddi sorunlara neden olur. Özellikle de çamaşır makinesinin seçilen yıkama programına ihtiyaç duyduğu basınçta seviyede su alımını gerçekleştirememesi, tam performansta çalışamamasına neden olur. İşte bu noktada çamaşır makinesi daha fazla çalışmak durumunda kalabileceği iyi bir yıkama yapamaz. Bu şekilde fonksiyon sorunları beraberinde diğer teknik aksamlar açısından da arızalanmaların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu neden ile de Dudullu Arçelik Servisi merkezi uzman teknikerlerimiz tarafından çamaşır makinelerinin su giriş filtrelerinin düzenli olarak temizliğinin yapılması konusunda dikkatli olunması için uyarılarda bulunuyor.

Çamaşır makinesinin su giriş filtrelerinin temizlenebilmesi için makinenin su giriş hortumunun hem musluktan hem de makineden çıkartılarak, içerisindeki filtrenin tazyikli su altında yıkanması gerekir. Ayrıca hortum içerisinde meydana gelen ciddi/ileri seviyedeki tıkanmaları giderebilmek için mutlaka bir tel yardımıyla tıkanıklıkların boruya zarar verilmeden yapılması gerekir. Bu noktada çamaşır makinesinin performans sorunları genellikle bu tip bir soruna işaret ediyor olsa da eğer bu şekilde çözüm sağlanamaz ise mutlaka profesyonel Ümraniye Arçelik Servisi merkezi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunmaktadır. Bu şekilde çamaşır makinesinde performans sorunlarına yol açan tüm su kaynaklı etkenlerin tespit edilmesi ve gerekli olan müdahalelerin yerine getirilmesi sağlanabilmektedir. Üstelik profesyonel teknikerler tarafından tamamen garantili olarak uygulanan müdahaleler ile uzun ömürlü bir kullanım potansiyelinin oluşturulabilmesi de mümkün olabilmektedir.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap