İnternet

Eczacılık Camiasının Acı Kaybı

İVEK’in manevi mimarlarından ve kurucu mütevelli heyeti üyesi Eczacı Mustafa Aydıner vefat etti.

Konuyla ilgili İVEK Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı. Açıklamanın tamamı şöyle:

Vakfımızın manevi mimarlarından kurucu mütevelli heyeti üyemiz Eczacı Mustafa Aydıner Abimiz vefat . Ecz. Mustafa Aydıner abimize Allah’tan Rahmet, Yakınlarına, sevenlerine ve İVEK ailesine de sabırlar diliyoruz. Vakfımızın manevi mimarlarından ve kurucu mütevelli heyeti üyemiz Eczacı Mustafa Aydıner Abimiz Eczacılıkta adeta bir çınardı.

16 yılında Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan, ailesinden gelen bitkisel ilaç bilgilerini eczacılık fakültesindeki öğrencilik yıllarında Prof. Sarım Çelebioğlu, Prof. Mehpare Heilborn ve bilhassa Prof. Dr. Turan Baytop gibi değerli hocalarının sayesinde bilimsel bir kalıba oturtan Aydıner, Mezun olduktan hemen aktif eczacılık alanında faliyet göstermeye başlamış ve bitkisel ilaç bilgilerini eczanesinin laboratuvar ortamında steril bir şekilde hazırlamıştır. Ve tüm bu bilgi ve tecrübelerini Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi adındaki kendisine ait kitabında toplamıştır.

Eczacılıkta koca bir ömrünü feda eden ve bugün ebediyete uğurlayacağımız Ecz. Mustafa Aydıner abimizi yakın bir , tedavi gördüğü hastanede kadim aile dostlukları bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret etmişti.

Merhumun cenazesi 30 Ocak Çarşamba günü (BUGÜN) İkindi Namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Eyüp Sultan Aile Kabristanında toprağa verilecektir.

Herkesin sevgisini kazanan, hayır hasenat dolu bir ömrü geride bırakan Ecz. Mustafa Aydıner abimize Allah’tan Rahmet, Yakınlarına, sevenlerine ve tüm İVEK ailesine de sabırlar diliyoruz.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap