İnternet

Elon Musk’tan Bitcoin’in Mucidi Olduğu İddialarına Cevap

Son günlerde eski bir SpaceX çalışanının ortaya attığı tutarlı bir iddia var: Elon Musk, Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi Nakamoto’nun kendisi. Twitter üzerinden soruları cevaplayan girişimci bu konuya da değindi.

Yüzyılın en dahi girişimcilerinden olan Elon Musk, arkasında olduğu bir çok teknolojiyi insanlığın geleceğini düşünerek inşa ediyor. Bu yolcuğunda ilk projesi olan bugün PayPal olarak bildiğimiz sistem de onun ellerinden çıktı. Konu paranın dijitalleşmesi olunca, birkaç mantıklı sebeple birlikte bir iddia atıldı.

Musk’ın takma isim olarak Satoshi Nakamoto’yu kullandığı savına dayanan iddilar, basında kendisine geniş yer . Kendisine bu konuda Twitter üzerinden yöneltilen sorulara dayanamayan Musk, konu şu cevabı verdi

“Bu doğru değil. Bir arkadaşım bana birkaç önce biraz BTC gönderdi, ancak nerede olduğunu bilmiyorum.”

Elon Musk geçtiğimiz haftalarda modern ekonominin kurucusu olan ABD’nin de kurucuları arasında yer alan Benjamin Franklin ile kıyaslandı. Hatta Bitcoin’i gelecekte Mars’ta yaşayacak insanların para birimi haline getirmek istediğinden söz .

2008’de Bitcoin C++ programlama diliyle atılan temelinin mimarı Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği hala gizemini koruyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap