Sosyal Medya

Facebook Kullanıcılara Sürpriz Bir Yenilik Getiriyor

Facebook, güvenlik ve gizliliğine önem veren çekingen kullanıcıları platformuna dahil etmek üzere yeni bir profil türüne imza atacak gibi gözüküyor…

Sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği özel Facebook profili oluşturmak mümkün hale gelebilir. Facebook, özel profil modu için test sürecine başlamış durumda.

Facebook özel profil modu için çalışıyor

En   için Facebook betasının APK dosyasını mercek altına alan Devesh Logendran tarafından fark edilen özelliğe ait Özel Profil Oluştur düğmesinin henüz çalışmadığı ve bu özelliğin ne şekilde hizmet vereceği henüz bilinmiyor.

Hali hazırda profil detaylarınızı ve Zaman Tüneli paylaşımlarını kimlerin görüp göremeyeceğini belirleyebiliyorsunuz. Yani bu yenilik varolan bir özelliği farklı bir biçimde sürdürüyor da olabilir. Ayrıca, bu tamamen yeni bir özellik ise, yakın arkadaşlarınız profilinizin bu özel sürümünü görüntülediği bilecek mi o da ayrı bir merak konusu.

Gizlilik ve güvenliğine önem veren kişilerin de Facebook platformuna adım atmasını kolaylaştırabilecek olan özelliği, Google Plus  sunulan çevreler (circles) özelliğine de benzetmek mümkün. Kısacası en yakın arkadaşlarınızı, eş dosttan ayırmak kolay hale .

Tabii ki Facebook’un sürekli olarak yeni özellikleri test ettiğini ve bazılarının hiçbir zaman sunulmayabileceğini de aklımızın bir köşesinde tutmamız gerekiyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap