İnternet

Facebook Veri Toplayan 3. Parti Uygulamaları İnceleyecek

Uygunsuz reklam, kullanıcı güvenliği, seçim engellemesi ve Facebook politikalarına aykırı tutum sergileyen geliştiriciler tespit edilecek. Soruşturma ayrıntıları kamuoyuna duyurularak şeffaf bir şekilde yürütülecek.

Bildiğiniz üzere ardı arkası kesilmeyen veri ihlali skandalları sonrasında çok zor bir dönem geçiriyor. devi’nin CEO’su Mark Zuckerberg, veri skandalı soruşturmaları gereği birçok yeni düzenleme getiriyor. Facebook’ta bulunan 3. parti uygulamaların ne kadar kullanıcı verisi topladığı ve bunları ne derece koruduğu araştırılacak.

Siyaset Batağına Saplanan Facebook, Politik Reklamlar İçin Önlem Almaya Başladı

Facebook’ta bulunan kullanıcı verilerinin toplandığı ve kötü amaçlı kullanıldığı bilinen bir gerçek. Ancak bu verilerin kimler tarafından toplandığı ve paylaşıldığı soruşturmalar kapsamında araştırılıyor. Kullanıcı verilerinin paylaşılmasından sorumlu olan kısım Facebook’ta olabilir. Ancak Facebook suçsuzsa büyük ihtimalle bu veriler 3. Parti uygulama sahiplerince toplanmış ve kötü niyetli kişilerle paylaşılmış olabilir.

Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg, 2014’ten önce toplanan büyük miktarda kullanıcı verisini araştırmaya söz verdi. Bu soruşturmalar kapsamında Facebook’taki uygulama geliştiricileri incelemeye alınacak. Eğer araştırmalar sırasında, kullanıcı verilerinin veya diğer istenmeyen faaliyetlerin kötüye kullanımıyla ilgili ek olaylar anlaşılırsa kamuoyuna duyurulacak.

3. parti uygulamaların soruşturulacağı incelemeler esnasında prosedürler mümkün olduğunca şeffaf bir şekilde yürütülecek. Hatta hakkında soruşturma açılacak geliştiricilerden önce ilgili makamlara ve kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacak. Yapılan incelemeler kapsamında uygunsuz reklam, kullanıcı güvenliği, seçim engellemesi ve Facebook politikalarına aykırı durumlar araştırılacak.

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap