Sosyal Medya

Facebook Yeni Bir Güvenlik Doğrulama Sistemi Sunacak

Facebook, selfie çekerek güvenlik adımından geçtiğiniz yeni bir doğrulama sistemi sunmaya hazırlanıyor.

Facebook, çok yeni bir doğrulama sistemine geçiş yapacak. iPhone X’un piyasaya sunulması ile birlikte iyiden iyiye karşımıza çıkmaya başlayan yüz doğrulama sistemleri, telefon üreticileri dışında diğer büyük platform sahipleri için de yeni bir güvenlik adımı demek oluyor. Facebook’a da yüz tanıma sisteminin olduğu yeni bir kimlik doğrulama geliyor.

Hawking’den Donald Trump, Facebook, Google ve Yapay Zeka Hakkında İfadeler!

Bu yeni sistem henüz tam bilinmese de, ortaya çıkan bazı bilgilere göre yüzünüzün açıkça gözüktüğü bir fotoğrafla doğrulama sisteminin olacağı düşünülüyor. Bu fotoğrafı Facebook hesabınızla karşılaştırarak hesabın gerçek sahibi onaylamanız isteniyor. Facebook bu doğrulamayı yaptıktan sonra gönderdiğiniz tarzındaki fotoğraf, şirket sunucularından siliniyor.

Bir Facebook sözcüsü Wired’a doğrulamanın güvenlik amaçlı açıkladı. Sözcü, “Arkadaş isteklerini göndermek, reklam ödemelerini oluşturma ve düzenleme pek çok alanda bu tarz güvenlik önemleri kullanıyoruz” dedi.

Kullanıcının kimliğini belirli yöntemlerle doğrulayarak, hesabın size ait olduğu, ödemeyi yapanın siz olduğu gibi güvenlik işlemi gerektiren adımları atabiliyorsunuz. Bu tarz doğrulamaları genel olarak kendi kendine halleden Facebook, lokasyon gibi farklı sebeplerden dolayı bu tarz doğrulamalara başvurabiliyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap