İnternet

Facebook'tan e-posta Adreslerinizi Korumaya Alıyor!

Facebook son dönemlerde yaşadığı skandalların ardından, kullanıcıların bilgi güvenliği endişelerini giderebilmek için çeşitli önemler alıyor. Bu bağlamda çalışan Facebook, e-posta hedefli reklamlara dair kurallarını sıkılaştırıyor.

bildiğiniz üzere son zamanlarda oldukça gergin süreçlerden geçiyor. Birçok kullanıcı kaybeden ve eleştiri oklarının hedefi olan , Cabridge Analytica veri ihlali açıklarını kapatmak için bünyesinde bir dizi değişiklik yapıyor. Bu noktada son gelişme olarak devi, reklam verenlerin pazarlama çalışmalarında kullandıkları e-posta adreslerini meşru yollarla elde ettiklerini doğrulayacak bir sertifikasyon aracı geliştiriyor.

Daha önce şirketlerin farklı yollarla elde ettikleri e-posta adreslerini Facebook üzerinden verdikleri reklamlarda kullandığı biliniyordu. Ancak bu reklamların bazılarında kullanılan posta hesapları hack gibi yollarla elde edilebiliyordu. Şimdi ise bu noktada devreye Facebook giriyor. Konu hakkında açıklama yapan bir Facebook temsilcisi, “Reklam verenler, yüklenen verilerin kullanımı için uygun kullanıcı izninin alındığını beyan ve taahhüt etmelidir.” şeklindeki açıklamalarda bulundu.

’nın Facebook Hedefleme Modeli Gerçekte Nasıl Çalıştı?

Yöntem sayesinde, reklam verenler ve dijital ajanslar kullanıcının izni olmadan hiçbir işlem yapamayacak. Facebook’un aldığı bu güvenlik önlemleri yararlı olur mu bilinmez ancak şirketin getirdiği güvenlik politikaları gözlerden kaçmıyor. Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce getirdiği bu güvenlik politikaları ile Facebook, kaybettiği kullanıcı kitleri geri kazanabilir mi?

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap