Sosyal Medya

Facebook’un Fikir Babaları İlk Bitcoin Milyarderleri Oldular

Facebook’un kendi fikirleri olduğunu iddia ederek Zuckerberg’e dava açan ve 65 milyon dolar tazminat alan Winklevoss kardeşler, doğru yatırımları sayesinde ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

Cameron Tyler Winklevoss ikiz kardeşler, ilk kez 00 yılında adlarından bahsettirmişti. Mark Zuckerberg’e dava açan kardeşler, Zuckerberg’in Facebook’u kendi fikirlerini çalarak oluşturduğunu iddia etmişti. Facebook ile 65 milyon dolarlık anlaşma imzalayan kardeşler, şimdi o parayla gerçekleştirdikleri yatırım sayesinde ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

Bir Büyük Daha Bitcoin ile Ödeme Kabul Ettiğini Duyurdu!

Winklevoss kardeşler, Facebook’tan aldıkları tazminat ile 2013 yılında Bitcoin’e 11 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirdiler. Bitcoin, sadece Winklevoss kardeşlerin yatırım yaptığı 2013 yılında %5290 değer kazandı ve 13 dolar ile giriş yaptığı 2013 yılını 731 dolarlık değer ile kapattı.

Cameron ve Tyler Winklevoss, 2015 yılında, anlaşmadan kalan paralarının bir kısmı ile dünyanın ilk lisanslı Bitcoin borsası olan Gemini’yi kurdular. Dijital paralar için Nasdaq ya da NYSE benzeri bir borsa kurmak istediklerini söyleyen Tyler, Bitcoin’in altından daha değerli bir yatırım aracı olduğunu belirtiyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap