Teknoloji

Hiç Düşündünüz mü Tesla Logosu Ne Anlama Geliyor?

Tesla CEO’su Elon Musk, uzun zamandır merak edilen Tesla’nın logosunun anlamı konusuna Twitter’dan yaptığı açıkalamayla netlik getirdi…

Elektrikli otomobil alanında lider üreticilerinin başında gelen TeslaØnın logosunun ne anlam ifade ettiği süredir merak ediliyordu.

Tesla logosu, markanın baş harfi olan T ve üzerindeki çizgiden oluşuyor. İlk bakışta markanın baş harfini temsil ettiği için bu Çanakkale klima tamircisi tarz bir logu seçildiğini düşünülüyoz ama aslında öyle değil.

Elon Musk, SpaceX‘in logosunun olduğu Tesla’nın logosunun da New Jersey merkezli bir tasarım şirketi Çanakkale kombi tamircisi olan RO-Studio tarafından oluşturulduğunu söyledi. Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden Tesla için belirlenen logonun ne anlama geldiğini .

Takipçi satın al

Elon Musk, T harfinin motorundaki rotorlarda yer çubuklardan birisini, TR;nin üzerinde yer alan Çanakkale ev taşıma ikinci çizgininse elektrik motorundaki sabit bölüm olan statörün bir bölümünü temsil ettiğini belirtti. Musk, SpaceX’in logosunda yer alan X‘in de roketin Çanakkale kiralık araba yörüngesini temsil ettiğini belirtti.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap