Teknoloji

IMAX VR Nedir? Ne İşe Yarar?

IMAX görüntüleme sisteminin yaratıcısı IMAX şirketi, gücünü sanal gerçekliğin gücü ile birleştirerek IMAX VR sistemini oluşturdu. Bakalım IMAX VR bizlere neler sunacak?

IMAX VR Teknolojisi duyuruldu! Yüksek boyutta ve netlikte film gösterim imkanı sunan IMAX, yedi katlı bir bina büyüklüğündeki ekranı ve altı kanallı ses teknolojisiyle geliştirildiği ilk günden beri film izlemenin tartışmasız iyi yolu haline geldi.

Diğer yandan sanal gerçekliğin sunduğu sürükleyici deneyimleri de bünyesine katmak ve müşterilerine benzersiz bir deneyim sunmak isteyen IMAX, bu iki teknolojiyi birleştirerek IMAX VR adlı sanal gerçeklik sistemini duyurdu.

StarVR veya HTC Vive sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanıldığı etkileşimli odalar şeklinde hazırlanan bu sistem, oda içi Oyuncu takibi, çoklu oyunculu oyunlar gibi deneyimler için özel olarak hazırlandı.

Pod adı verilen sanal gerçeklik bölgelerine ayrılan IMAX VR salonlarında, kafanıza tüfekle vurulsa da üzerinize kılıçla saldırsalar da hissedeceğiniz garanti ediliyor.

IMAX VR için hangi deneyimler mevcut?

R; Star Wars Trials on Tatooine: Düşmanlar gelmeden Millennium FalconR;u tamir etmek size kaldı. Işın kılıcınızı alın ve R2 ile birlikte günü kurtarın.

John Wick Günlükleri: Aynı isimli filmden esinlenilen bu deneyimde Continental Otel’in çatısında keskin nişancı tüfeğiyle düşmanları elemek sizin göreviniz.

Raw Data: Eden Corp adı verilen şirketin robotlarından biri cinayet işledi. Ne olup bittiğini öğrenmek size kaldı. İsterseniz arkadaşınızla, isterseniz tek başınıza oynayabilirsiniz.

Eagle Flight: Parisin üzerinde bir gezinti yapmak için en iyi seçeneklerden birisi.

Rabbids VR Ride: Rabbidlerin dünyasında tuhaf ve çılgınca bir rollercoster deneyimi için en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Escape! VR: Evden kaçma oyunları bir haline gelmişken, evden kaçmanın sanal gerçeklik versiyonu olmasın? Pod’un içerisinde anahtarlar bulun, ipuçlarını keşfedin ve evden kaçın.

Benzersiz özelliklere sahip IMAX VR, ne yazık ki henüz ülkemizde bulunmuyor. Dünyada sadece Los Angeles’ta bulunan IMAX VR salonları ülkemize ne zaman gelir, henüz bilinmiyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap