Sosyal Medya

Instagram Hikayeler’i Gizlice Görmenizi Sağlayan Eklenti

Chrome için geliştirilen bu eklenti sayesinde Instagram Hikayeler’deki paylaşımlara adınız görünmeden bakabilirsiniz.

Stalk yapmanın altın kuralı, bunu yaparken kimliğinizi deşifre etmemektir. Bazen eski sevgilinin ya da takip ettiğiniz herhangi kimsenin ’daki fotoğraflarına bakarken parmağınızla yapacağınız iki seri dokunuş, kim olduğunuzun hunharca çıkmasına sebep oluyor. Fakat Instagram Hikayeler özelliğinde stalk’lamayı gizli bir şekilde yapmanın bir yoktu -sahte hesap açanları bir kenara koyuyorum-, en azından bugüne kadar. Geliştirilen bu Chrome eklentisi, kimliğinizi deşifre etmeden Instagram kullanıcısının Hikayeler paylaşımını görmenizi sağlıyor.

Instagram’a Mobil Tarayıcıdan Hikaye Ekleyebileceğiz!

Alec Garcia isimli bir , Chrome IG Story isminde bir eklenti geliştirdi. Yalnızca masaüstünde çalışan bu eklenti sayesinde dilediğiniz Hikaye’ye isminiz görünmeden bakabileceksiniz. Bunun yapmanız gereken işlemler ise oldukça basit.

Öncelikle şuradaki bağlantıya giderek eklentiyi Chrome’a yüklüyorsunuz. Yüklemenin ardından eklentide açılan pencere üzerinden istediğinizi kişinin ismini aratıp o kişiye ait görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bunun dışında eklentide, Hikayeler’in paylaşılması ve indirilmesi gibi özellikler de bulunuyor. ‘Paylaş’ butonuna tıklayarak söz konusu hikayeyi şimdilik beta sürümünde olan Matcha isimli bir sitede paylaşabilirsiniz.

Eğer stalklanmak istemiyorsanız, Instagram’daki gizlilik ayarlarınızı tekrar bir gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap