Mobil

iPhone 8 Ekran Boyutu Ne Olacak? İşte Detaylar

, 10’uncu oldukça iddialı modellerle geliyor. Söylentilere iPhone 8 OLED ekran teknolojisi kullanılabilir. Bu iddilar her geçen gün güçlenmeye devam ediyor.

iPhone yeni amiral gemileri ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. ‘ın bu yıl tanıtmasını beklediğimiz iPhone 8 hakkında, yeni söylentiler gelmeye devam ediyor.

iPhone 8, OLED iddiaları her geçen gün güçleniyor

10‘uncu yılında kullanıcıların karşısına OLED ekran Teknolojisi ile çıkacağı iddia edilen iPhone 8, ilk OLED ekranlı iPhone olma özelliğini de taşıyacak.

Şu anlık piyasadaki rakiplerinin çoğu bu özelliği uzun sürelerdir kullansa , iPhone 8 rakiplerine şimdiden korku salmaya başladı.

Düşen satış rakamlarının ardından farklı bir strateji izleyen Apple yetkilileri, iPhone 8‘e OLED ekran teknolojini ekleyerek, güçlü satış rakamlarına ulaşabileceğini tahmin ediyor.

5.8 inçlik iPhone 8 mi geliyor?

Gelen diğer iddialar göre Apple, bu yıl üç yeni modelini sürecek. Bu modeller ise,  ekrana sahip 4.7 inç ekran boyutundaki iPhone 7s, ve 5.5 inç ekran boyutundaki iPhone 7s Plus olduğu tahmin ediliyor. 5.8 inçlik modelin ise iPhone 8 olduğu düşünülüyor.

AppleInsider’ın haberine göre 5.8 inçlik iPhone 8‘in, Samsung S7 modellerinden alışık olduğumuz yanları kavisli OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca haberinden devamında  iPhone 8’in, yüz ve hareket tanıma teknolojisiyle geleceği de belirtildi.

iPhone 8 bu yüz tanıma yeteneklerini bir lazer sensör sayesinde algılayacak. Apple bu teknoloji için ise ön kameranın yanında bulunan kızıl ötesi sensörü kullanacağı tahmin ediliyor.

iPhone 8 ile beraber gelmesi tahmin edilen yüz tanıma sistemi, ‘yi tarihe karıştırabilir. Henüz Apple yetkilileri bu konu hakkında resmi bir bulunmadı, İlerleyen günlerde gereken resmi açıklama yetkililer tarafından yapılacaktır.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap