Sosyal Medya

İşte En Güncel Twitter Kullanıcı Sayısı

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’ın kullanıcı sayısı açıklandı. Kullanıcı sayısında beklenenin üzerinde bir artış görülen Twitter, 328 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı…

140 karakterlik gönderilerle duygu, düşünce, haber gibi birçok şey yazılarak takipçilerle paylaşılan sosyal medya platformu Twitter’ın her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor.

Beklenenin üzerinde artış görülen Twitter’ın kullanıcı sayısı bir önceki çeyreğe göre 9 milyon artarak 3 artış kaydetti ve 328 milyona ulaştı.

KULLANICI SAYISI GÜNDEN GÜNDEN ARTIYOR

Analistlerin tahminine göre aktif kullanıcı sayısının anadolu yakasi 321 milyon olması bekleniyorken Twitter, bunun da milyon üzerine çıkarak beklentilerin üzerine çıktı ve başarı elde etti.

Bununla birlikte 2013 yılının Kasım ayında halka arz edilen Twitter’ın borsadaki seyri de sürüyor. avrupa yakasi En son 14 dolar seviyesinde ilerleyen şirket hisseleri, kullanıcı artışıyla beraber yüzde 10 değer kazanmasına rağmen şirket değerine yansıması kuvvetli olmadı.

Son çeyrekteki kullanıcı sayısı yüzde 3 artarken şirket değerindeki yüzde 1’lik artış maltepe kullanıcı sayısı artışının değere yansımadığını da gösteriyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap