İnternet

İşte İnternetten Güvenli Alışverişin 6 Yolu

İnternet’te karşılaşılan tehlikeler günümüzde genelde herkesin karşılaştığı tehlikelerden birtanesi. Fakat bu tehlikelerden korunmanın bazı yolları var…

İşte internetde Güvenli Alışverişin 6 Yolunu sizler için açıklıyoruz

E-ticaret artık Alışveriş için en büyük alternatif olurken bir çoğumuzun vaz geçilmezleri hatta hobisi haline geldi.

Bunun için sizin güvenliğiniz ve sağlıklı alış veriş için yapılması gerekenleri açıklıyoruz

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ YAPMANIN 6 YOLU

1- Bunlardan birincisi SSL (Secure Socket Layer) Dir ve Sayfa güvenliği anlamına gelir. Ve Sayfada verilerinizin güvenli bir şekilde şifrelenerek saklanmasını sağlar ve görünürlüğü

Şeklinde olmalıdır

2- Alışveriş yapacağınız Mağazanın Araştırmasını yapmanız gerekli.
Beki nedir bu araştırma diyecek olursak öncelikle Ulaşılabilirlik Kontrolü Telefon Numaraları, Fax Numaraları, E-posta Adresleri Ve Site Hakkında Açılan şikayetler.

3- Çoğumuzun düştüğü hatalardan birtanesi’de Çoklu kullanıcılı bilgisayarlardan alışveriş yapmaktır. genellikle bu internet cafe , kartal arac kiralama Halka Açık Wifi alanları şeklindedir bu tür mecburi durumlarda eğer ki mobil bankacılığınız varsa Asıl kartınıza bağlı sanal kart oluşturarak işlem yapa bilir dilediğiniz miktarda limit aktara bilirsiniz.

4- Bu madde aslında tüm sorunların en önünde bilgisayarımızın korumasız kalması konusu bilgisayarımızda lisanslı anti kullanımınızı tavsiye etmiyor önermiyoruz. kartal klima servisi Lisanslı Yazılımlar kullanmanız önemli keza aslında sahte lisanslı yazılımların bire bir kendisi içeriğinde virüsle birlikte gelir ve kendinizi zaten riske etmiş olursunuz.

5- Yapılan bazı hatalardan bir kaçı’da alış veriş sonrası sepet kısmında kdv ve Kargo bedellerine dikkat edilmemesi dikkat çekiyor.

6- E-ticaret sitelerinde alış veriş yaparken özellikle sizden Annenizin , Babanızın , Kızlık Soy Adları , kartal evden eve nakliyat sizin doğum tarihiniz bilgiler isteniyor ise kesinlikle o siteden alış veriş yapmayın scam Yani bir diğer adı ile sahtekar bir sitedir ve tamamen sizi dolandırmaya yönelik bir çalışmadır.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap