Oyun

İşte Size Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Düşük sistem gereksinimli oyunlar listesi ile karşınızdayız. Düşük sistem gereksinimli tavsiyesi istiyorsanız doğru yerdesiniz çünkü bu yapımları neredeyse her PC açabiliyor.

Düşük sistem gereksinimli Oyunlar oynamak elbette bize sunulan bir seçim değil. Üstelik bu düşük sistem gereksinimli oyunlar listemizle sadece bilgisayarı güçsüz okurlarımıza değil, aynı zamanda ultrabook üzerinde oyun oynamak isteyen kullanıcılara da sesleniyoruz. Şimdilik sizler için beş oyun seçtik ama ileride sizin de isteğinizle bu liste genişleyebilir.

Düşük sistem gereksinimli oyunlar listesi

Dediğimiz bu listemizdeki oyunları oynamak için veya yüksek sistem isteyen bilgisayarlara ihtiyacınız yok. Ekran kartı olarak işlemci arabirimi kullanan bilgisayarlarda bile bu oyunları gayet rahat ve akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Düşük sistem gereksinimli oyunların sayısı hayli fazla olsa da, yukarıda da belirttiğimiz gibi şimdilik farklı tarzlardan 5 oyunu bir araya getirdik. Düşük sistem gereksinimli aksiyon oyunları, macera oyunları, rol yapma oyunları… Hepsi bu listemizde.

Civilization 5

Gelmiş geçmiş en köklü strateji oyunlarından kadikoy cilingir biri olan Civilization, serinin beşinci oyununda sizi yormayacak sistem özellikleri sunuyor. Böylesine kaliteli ve dolu dolu bir yapımı oynamak için Intel Core i3 işlemciye entegre bir grafik arabirimi bile son derece yeterli.
Üstelik oyunu laptopta oynuyorsanız arabirimin touchpad kullanımında rahat ettirdiğini söylememiz gerekiyor.

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz veya AMD Athlon X2 64 2.0 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran kartı: 256 MB ATI HD2600 XT, 256 MB nVidia 7900 GS veya Core i3 entegre arabirim

Warhammer 40,000: Space Marine

Aksiyon ve FPS oyunlarında, karelerin bir şekilde önümüzden geçtiği yapımlarda işlerin karışacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bugünün standartlarında artık eski sayılsa da, Relic’in Warhammer 40,000 Space Marine isimli aksiyon oyunu halen oynanabilecek görselliğe sahip.

Ama bizim amacımız zaten ekran kartı çok düşük veya hiç olmayan bilgisayarlarda bu yapımı çalıştırmak ve 6. Veya 7. Nesil Intel HD Graphics 4600 ve üstü size son derece akıcı oynanış sunuyor.

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: 2.0GHz Çift Çekirdek İşlemci (Herhangi Core 2 Duo, AMD X2)
Bellek: 1 GB (XP), 2 GB (Vista ve üstü)
Ekran kartı: Shader 3 kullanan herhangi bir grafik arabilirim

Stardew Valley

Yılın en iyi oyunlarından biri olmayı başaran Stardew Valley, eski görünen bir oyunun çok daha fazlası olabileceğinin en büyük kanıtı. 2016 yılında çıkan bir yapım için oldukça makul seviyelerde sistem gereksinimi isteyen Stardew Valley, görsellerini yadırgamadığınızda, size inanılmaz bir deneyim yaşatabilir. 2 GB RAM ve 256 MB grafik işlemci bizce çok iyi seçenekler.

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: 2 Ghz herhangi bir işlemci
Bellek: 2 GB RAM
Ekran kartı: Shader 3 kullanan herhangi bir grafik arabilirim

Mount & Blade: Warband

Ankaralı oyun geliştiricileri TaleWords tarafından piyasaya sürülen Mount & Blade, bunca yıl sonra bile halen aktif bir topluluk ile yoluna devam ediyor. Oyunun hayranları artık gözlerini Bannerlord’a çevirseler de, eğer bu oyundan güçsüz PC’niz yüzünden uzak durduysanız hata ettiniz demek isteriz. Çünkü Mount & Blade her bilgisayarda kolayca oynayabileceğiniz bir oyun. Pentium 4 bir işlemci ile bile yapımı oynayabiliyorsunuz.

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Intel Pentium 4 2.0 GHz veya AMD 2.5 GHz
Bellek: 512 MB RAM
Ekran Kartı: 64MB RAM’li 3D ekran kartı

Undertale

Eğer şu an görüntüleri görüp, “Bu nasıl bir oyundur böyle?” diye itiraz ediyorsanız, inanın çok hata ediyorsunuz. 2015 yılının belki de Witcher 3 ile beraber en iyi RPG oyunu olarak kabul edilen Undertale, oynamadan anlamayacağınız inanılmaz ötesi bir oyun tecrübesi sunuyor. Ve dünya üzerindeki neredeyse her PC’de çalışabilir. Oyunun boyutu bile 200 MB, daha ne diyelim.

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Herhangi bir işlemci

Bellek: 2 GB RAM

Ekran kartı: 128 MB herhangi bir grafik arabirimi

Kaynak: SDN

Sizinde önerebileceğiniz Oyunlar varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz…

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap