Teknoloji

Merakla Beklenen Kaby Lake İşlemcili MacBook Pro Geliyor

Apple’ın daha çıkarttığı yeni MacBook Pro ailesi, 6. nesil Intel Skylake işlemciler yerine 7. nesil Kaby Lake tabanlı işlemcilerle güncellenecek.

Apple’ın Ekim ayında tanıttığı yeni MacBook Pro ailesi, beklenenin aksine Intel’in 6. nesil Skylake tabanlı işlemcileriyle çıkmıştı.

Apple, yeni MacBook Pro kullanıcılarını üzecek, yeni alacakları ise sevindirecek bir güncellemeyle gelebilir.

MacBook Pro, Kaby Lake ile güncellenecek

Yeni MacBook Pro ailesi, daha yeni olmasına karşın, önümüzdeki günlerde Intel’in yeni Kaby Lake işlemcileriyle ve 32 GB RAM desteğiyle tekrar yenilenecek.

Yeni MacBook modelleri yolda

Yakın zamanda Apple’ın pazarlama başkanı Phil Schiller verdiği bir röportajda 16 GB’dan daha fazla RAM’in aşırı pil tüketeceğinden dolayı MacBook’larda kullanılmayacağını belirtmişti.

Bugün çıkan bilgiler doğrultusunda Apple’ın fazladan işlem gücüne ihtiyaç duyan kullanıcıları yüzüstü bırakmamak adına güncellemeyle beraber 32 GB RAM’e sahip bir MacBook modeli de çıkaracağını gösteriyor.

donanım güncellemesiyle beraber MacBook’larda Intel’in yeni işlemci ailesi olan Kaby Lake işlemcileri kullanacak, ek olarak da 32 GB RAM’e sahip olan 1 inçlik MacBook Pro modeli .

Diğer 13 inçlik pro modelinde ise 32 GB RAM’e yer verilmeyecek. Son olarak söz konusu bu donanım güncellemesinin 2017 yılının üçüncü çeyreğinde gerçekleştirileceğini de belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak: SDN

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap