İnternet

Süper Lig’in En Çok Gelir Elde Eden Takımı Beşiktaş Oldu

2017-2018 sezonun en çok gelir elde eden takımları açıklanırken, Beşiktaş ‘ın 165,7 milyon Euro ile Süper Lig’in en çok kazanan takımı olduğu ortaya çıktı.

AVRUPADA 26. SIRADA

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, futbol kulüplerinin gelirlerini konu alan araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Deloitte verilerinden medyaya yansıyan haberlerden derlediği bilgilere göre, 2017-2018 sezonunun en çok gelir elde eden takımı olarak görüldü. Beşiktaş böylelikle 165,7 milyon Euro kazanç elde ederken, Avrupa takımları arasında ise 26’ncı sıraya yerleştiği saptandı. En çok gelir elde eden kulüp ise 750,9 milyon Euro yüksek bir kazanç ile Real Madrid oldu. Real Madrid’i 690,4 milyon Euro ile Barcelona, 666 milyon Euro ile Manchester United, 629, Euro ile Bayern Münih, 568,4 milyon Euro ile de Manchester City takip .

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan adetleri de belli oldu. Futbol başlığı altında 270 binin üzerinde haber yansıması tespit edildi. Spor haberleri içerisinde en çok futbol başlığının konuşulduğu görülürken, kulüp gelirlerinin 11 bin 28 habere konu olduğu tespit edildi. Kulüplerin borçları ve vergi yapılandırmaları ise en çok konuşulan başlıklar arasında yer aldı.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap