Android

TCL PLEX Türkiye’de Satışta

TCL Plex adını taşıyan yeni telefon bakın hangi özelliklerle geliyor, fiyatı ne oldu?

BlackBerry ve Alcatel adı altında yıllardır Türkiye’de yer alan TCL, bu kez kendi adıyla telefon pazarına giriyor. TCL Plex adını taşıyan yeni telefon bakın hangi özelliklerle geliyor, fiyatı ne ?

TCL, Beşiktaş’ta gerçekleştirdiği lansmanında yeni telefonu TLC Plex’i ortaya çıkardı. TCL Plex modeli firmanın üst seviyeye yakın konumlandırdığı telefon. 6.53 inçlik LCD panelinde 2×1080 piksel çözünürlük sunan telefon delik şeklinde çentik tasarımına yer verilmiş. Firmanın NXTVISION teknolojisi gerçek zamanlı olarak ekranda renkleri optimize edebiliyor. türkçe rap haberleri

Qualcomm’un orta ve üst segment arasına konumlandırılan Snapdragon 675 işlemcisinden güç alan TCL Plex, bunun yanında 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya yer veriyor. Dahili hafıza MicroSD kart yardımıyla 256 GB’a kadar artırılabiliyor.

Kamera tarafında da oldukça başarılı özelliklerle bizleri karşılayan telefonun arkasında 3’lü arka kamera kurulumuna yer veriliyor. Bu 3’lü arka kamera kurulumundan ana kamera, 48 Megapiksel çözünürlüğünde iken diğer iki kameranın her biri 2 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Telefon ultra geniş açı ile çekimler de yapabiliyor.

Telefonun bağlantı özelliklerine baktığımızda telefonda USB Type-C girişinin ve kulaklık girişinin yer aldığını görüyoruz. Ayrıca telefon Bluetooth 5.0 ile birlikte güncel bağlantı özelliklerini desteklemeyi başarıyor. Ancak telefonda 5G özelliği bulunmuyor. Telefon, parmak izi okuyucusuna arka tarafında yer veriyor. 3820mAh kapasiteli 18W hızlı şarj ile desteklenirken kenar kısmında yer alan atanmış bir tuşa farklı kısayollar atayabiliyorsunuz.

TCL PLEX, obsidyen siyah ve opal beyaz renk seçenekleriyle 349 TL’den (önerilen satış fiyatı) satışa sunuldu.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap