Oyun

The Binding of Isaac: Rebirth Oyunu Hakkında Bilgi

The Binding Of İsaac: Rebirth’in ilk duyurularının yapılması ile birçok kişi üzülmüştü. Çünkü Edmund McMillen ve ekibinin şuana kadar ki işlerinden çok yaratıcı oyun çıkaracaklarından birçok oyuncu emindi. Çünkü onlar hala eski oyunlar üzerinde eşsiz çalışmalar yapıyorlardı…

Birçok oyuncu McMillen’in ilk oyununu istemeden de olsa flash özelliklere uygun yaptığını, bu nedenle oyundan birçok şeyin çıkarması zorunluluğu yaşadığı ve oyunun grafiklerinden çok memnun olmadıklarını biliyorlardı. Rebirth bahsedildiği gibi bir remake özelliği sunuyor. Oyuna ciddi anlamda içerik eklenmiş olsa da Rebirth’in hikayesi ve oyun anlayışı ilk oyundan farklı bir özellikte değil.

The Binding Of İsaac Rebirth’in Konusu Nedir?

Oyunda bulunan karakter olan küçük İsaac’in annesi izlemiş olduğu Hristiyan yayınlarının etkisinde kalır ve tanrıdan emir aldığını düşünür. Tıpkı Hz. İbrahim’in hikayesin’de olduğu gibi çocuğunu kurban etmeyi düşünür. İsaac ise annesinin bu düşüncesi karşısında kendisini zar zor bodrum katına atar. Bodrum katında yer alana esrarengiz yaratıklara karşı savaşmaya başlar. Bu oyunun en önemli özelliği kültürel ve dini motiflerin oyunun içeriğine işlenmiş olmasıdır. Bu temalar sanat teması oyun içerisinde başarılı bir şekilde işlenmiştir. Bu nedenle birçok oyun sever bu oyunu oldukça başarılı buluyor.

The Binding of Isaac: Rebirth, kavraması kolay ancak kontrolün bir zor elde edilebileceği bir oyundur. Birkaç deneme ile ellerin mutlaka alışması gerekiyor. Reflekslerin oyun özelliklerine alışması oyunun daha zevkli hale gelmesini sağlıyor. Oyun içerisinde İsaac annesinden kaçarken oda oda geziyor ve her odadan belirli eşyaları alarak güçleniyor. Oyunun kolay olduğu söylenemez. Ancak bir kaç denemesi ile oyuna alışmak oyunu daha zevkli hale getiriyor. Oyunun bir başka özelliği de oyunca kalıcı ölümün olması.

Oyunda ana karakter olan İsaac öldüğünde oyun kaybediliyor. İsaac’ın annesinden kaçarak ayakta kalabilmesi için önemli eşyaları alarak güçlenmesi sağlanmalıdır. Ancak bu şekilde İsaac’ın ölmesine engel olunabilir. Çünkü İsaac, sadece annesi ile değil bodrum katından gelen esrarengiz yaratıklar ile de mücadele ediyor. Bu nedenle darbe aldıkça canı azalacağı için canını yükseltecek eşyalardan toplamak gerekiyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap