İnternet

Twitch, İzlenme Oranlarında YouTube Gaming’i Ezdi

Canlı yayın izleyicilerinin neredeyse hepsine sahip olan Twitch izlenme oranlarını arttırmayı başarırken, en büyük rakibi YouTube Gaming büyük kayba uğradı.

denildiğinde ilk akla gelen platform , akışı pazarında yılın ilk çeyreğinde eriştiği izleyici sayılarıyla liderliğini pekiştirdi. Canlı yayınlarında ikinci sırada gelen ise tüm cephelerde kaybetti. Diğer platformlarsa neredeyse yok denecek kadar az takip ediliyor ve izleniyor.

Twitch izleyicileri 2018’in ilk çeyreğinde %21 artış gösterdi ve 788 bin ortalama izleyiciden 953 bine yükseldi. Bu yükselişin yanında YouTube Gaming %12 düşüş gösterdi ve 308 bin ortalama izleyiciden 272 bine geriledi. Diğer akış hizmetleri artış gösterdi, ancak toplam görüntülenme sayıları hala çok düşük.

Twitch Yayıncısı Ninja, Anlık İzlenme Rekorunu Bir Kez Daha Alt Üst Etti!

Yalnız başına Dr. Disrespect geri döndüğünde 388 bin eş zamanlı izleyiciye erişmişti. Ninja, Drake ve Travis Scott birlikte Fortnite oynadıklarındaysa 628 bin eş zamanlı izleyiciye ulaştılar. Bu yayıncılar YouTube Gaming’in toplam izlenme sayısından çok daha fazlasına sahipler. Bu nedenle sevilen isimleri bünyesinde barındıran Twitch her geçen gün büyümeye devam ederken, diğer canlı yayın akışı platformları çaresizce izlemekle yetiniyorlar.

Twitch büyüdükçe yayıncılarda Streamlabs üzerinden daha fazla bağış almaya başladılar. Streamlabs son yılların en büyük bağış hacmine erişti ve bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 35 milyon dolar topladı. Ufak kesintiler sonrasında bu bağışlar Twitch yayıncılarının hesaplarına yatırılıyor.

Oylarınızı Sosyal Medya\'da Paylaşın


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER
  • Harika
  • Çok Güzel
  • İyi
  • İdare Eder
  • Kötü
  • Berbat

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap