Sosyal Medya

Twitter Bomba Olan Yeni Özelliğini Duyurdu

Yeni sistemle beraber içeriklerin altına ek bilgiler ya da site ekleyebiliyorsunuz. Yani videoyu izleyen bir kişiye, ilgisini çekebilecek bir şey daha gösterip, oradan da Web sitesine link alabiliyorsunuz…

Instagram’ın hikayeler özelliğinde kattığı yukarı kaydırarak Web sitesine gitmenin bir başka uyarlaması düşünebiliriz.

’ın paylaşımına göre; mobilde video, ekranın üst kısmına oynamaya devam eder bu esnada web sitesi altta yükleniyor.

Bu deneyim birleştirilerek, siteyi daha yüklenirken hızla terk eden sayısının önemli ölçüde azaldığı görüldü. Hatta beta katılımcıları, sektör standartlarının üstüne çıkarak kullanıcıyı muhafaza etme oranlarında ortalama %60’lık bir artış iddia ediliyor.

Video Web Sitesi Kartı, otomatik oynatma videosu, kişiselleştirilebilir bir başlık ve büyük bir hedef sekmesi ile eşleştirilmiş olan hedef URL’yi içeriyor.

Reklamcılar, optimizasyon amacıyla bu özelliği, video görüntülemeleri, web sitesi tıklamaları veya bilinirlik hedefleri için çalıştırmak arasında seçimi kendileri yapabiliyor. Örneğin bir film stüdyosu yeni bir film sürmek istediğinde, ilk hedefi filmin bilinirliğini artırmaksa, Video Web Sitesi Kartı’nı fragman görüntülemeleri için optimize edebilir. Daha kampanya ilerleyip film gösterime girdiğinde ve asıl hedef satışlarını artırmak olduğunda da, bu sefer özelliği, web sitesi tıklamaları için optimize edebilir.

Video Web Kartı artık tüm dünyadaki reklamcılar tarafından kullanılabilir durumda.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap