Worpress

WordPress Site Hızlandırma Taktikleri

Herkese merhaba arkadaşlar bugün yavaş olan WordPress tabanlı olan sitelerimizi nasıl hızlandırabiliriz, ne yaparak hızlandırabiliriz bu konu hakkında bahsedeceğim.

1 – Eklentilerden Kurtulun

Kullanmadığınız önemsiz olan eklentileri silin sitenizde bulunan eklentileri silmeniz gerek yani kullanmadığınız eklentileri imha etmeniz gerek sebebi ise daha çok fonksiyonun çalışmasına sebep olur, bu da sitemizin yavaşlamasına sebep olur ve aşırı CPU kullanımına da sebep olur bu yüzden gereksiz eklentileri kullanmadığınız eklentileri imha etmeniz gerek sitenizin ve de sunucunuzun performansını bu saye de arttırabilirsiniz.

2 – Otomatik Güncellemeler (Güncelleme Kontrolü)

WordPress tabanlı siteler de WordPress her sayfa çalıştırıldığında güncelleme kontrolü yapıyor. Güncelleme kontrolünü yapabilmek için uzak siteden veri çekiyor bu hem siteyi hem de sunucuyu yoruyor bu da performansı düşürüyor. Beni dinlemek isterseniz otomatik güncellemeleri pasif ederek sitenizi hızlandırabilirsiniz.

3 – Gereksiz Cache Eklentileri

WordPress kullanıcılarının geneli cache adlı eklentiyi kullanarak sitelerinin hızlanacağını düşünüyorlar, fakat yanıldıkları bir bölüm var cache sistemleri sunucuyu pendik cilingir fazla yoruyor ve de sitenin performansını düşürüyor. WordPress cache eklentilerinin geneli sunucuyu yoran eklentilerdir. Cache eklentisini kullanmanız yerine sunucu tabanlı eklentiler kullanmanızı öneririm.

– Kalitesiz Warez Temalar

Warez ya da kalitesiz temaların genelinde gereksiz olan fazla sayıda fonksiyon vardır, bu fazla fonksiyonun art arda çalışması hem sunucuyu hem de siteyi yorar ve de site yavaşlar bu sorunu çözmeniz için de daha kaliteli ve warez şekilde olan yani lisanslı (orjinal) temalar kullanmanızı öneririm. Virüslü ve warez temalar siteyi ve sunucuyu yorar.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap