Tv&Sinema

Yasa Resmen Meclisten Geçti! Mısırlı Sinema Bileti Uygulamasına Son Verildi

Geçtiğimiz ay patlak veren sinema yapımcıları ile Mars Grup arasındaki savaşta son sözü TBMM söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, dün saat 14.00̵;da başlayan “ Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile anal escort Desteklenmesi Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu” teklifini saat 05.2’da karara bağladı.

Kabul edilen yasa ile birlikte, salon işletmecilerinin içerisinde sinema bileti barındıran promosyon, , kampanya gerçekleştirmesi resmen yasaklandı.

İşte kabul edilen yasa ile gelen düzenlemeler: Sinemada film öncesi reklamlar en fazla 10 dakika olmak durumunda.
Fragman gösterim süresi en az 3, en fazla 5 dakika olacak. Kamu spotu veya devlet destekli sosyal sorumluluk projeleri bu süreye dahil edilmeyecek.

ÖĞRENCİLERE İNDİRİMLİ BİLET

Öğrencilere özel indirimli , özel meslek gruplarına özel indirimler, halk günü etkinlikler filmin yapımcısı ve dağıtımcısının beraber yapacağı sözleşmeyle belirlenecek. Bu anlaşmalar promosyon veya kampanya yapılamayacak.

Sinema biletiyle birlikte farklı bir ürün satılamayacak. Mısır, kola veya ek bir menüyle sinema bileti birleştirilemeyecek.

Değerlendirme ve sınıflandırma dışı film yayınlayanlara 50 bin TL, fragman ve film arası sürelerine uymayan işletmecilere ise salon başına 50 bin TL ceza kesilecek.

İlgili komisyonların kurulması sonrasında, kanun yürürlüğe girdikten 6 ay içerisinde ilgili esasların uygulamaya geçirilmesi planlanıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yorum Yap